Niestety, pomimo coraz lepszego zabezpieczania rowerów, kradzieże jednośladów wciąż zdarzają się bardzo często. Co zrobić, gdy już padniesz ofiarą złodzieja? Spróbuj zwiększyć szanse na znalezienie swojego sprzętu. Skorzystaj z naszego nowego serwisu. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji oraz darmowego zamieszczenia zgłoszenia. Wybierz rodzaj roweru, podaj jego cechy charakterystyczne, znaki szczególne po których mógłbyś rozpoznać swój pojazd. Postaramy się aby twój wpis dotarł do szerokiego grona miłośników jednośladów i nie tylko. Serwis ukradlimirower.pl powstał abyś nigdy nie musiał z niego korzystać.

banner

Wigry 3 - Przykład

  • Data publikacji: 2018/11/18
  • Data modyfikacji: 2019/03/18
    • Morąg, warmińsko-mazurskie, Poland

Rower staruszek. A żeby tego tekstu było więcej wklejam treść artykułu.
Marznące opady mogą w najbliższych dniach stwarzać zagrożenie na drogach. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia i orientacyjną prognozę zagrożeń. Prognoza pogody na jutro: będzie padać. W wielu miejscach spadnie śnieg - 18-11-2018 Prognoza pogody na jutro: będzie padać. W wielu miejscach spadnie śnieg Po zimnej nocy przyjdzie pochmurny poniedziałek. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Będą miejsca, gdzie temperatura nie przekroczy zera stopni Celsjusza. czytaj dalej W wielu regionach aura będzie sprawiać kierowcom problemy, na drogach może nawet zrobić się groźnie. W jeździe przeszkadzać będą marznące opady, które sprawią, że nawierzchnia zrobi się śliska. Ostrzeżenia pierwszego stopnia
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują w województwach: - mazowieckim, w powiatach: żyrardowskim,


Rok produkcji: 1975
Kolor: czerwony
Numer seryjny: AB123456789
Numer oznakowania: ZYK989N81
Rodzaj blokady: Brak
Data kradzieży: 2018/11/06
Wartość: 100 zł
Opis zdarzenia: No wzięli i normalnie zajumali z piwnicy. Wyłamali zamek i ponieśli go w świat.
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu: Tak

Ważna informacja

  • Trzymaj w bezpiecznym miejscu dowód zakupu roweru
  • Spisz numer ramy (znajduje się najczęściej od spodu, w miejscu w którym schodzą się wszystkie rurki ramy
  • Jeżeli nie masz numeru ramy, może oznaczyć ją np. Straż Miejska
  • Zrób sobie zdjęcie z rowerem. Dzięki temu łatwiej będzie Ci go potem opisać czy wskazać charakterystyczne cechy. Będzie to też „dowód”, że to był Twój rower. Nie jest to może szczególnie twardy dowód, ale zawsze lepszy niż nic
  • Spisz wszystkie części, jakie jesteś w stanie zidentyfikować. To również pomoże w udowodnieniu, że Twój rower jest naprawdę Twój

Komentarze

Wpis według Paweł:

To jest zgłoszenie testowe

Skomentuj (spam oraz obraźliwe wiadomości zostaną usunięte)

Gdy już padniesz ofiarą złodzieja

Po pierwsze – nie panikuj. Upewnij się, że rower na pewno został ukradziony. Może wziął go ktoś z rodziny bez skonsultowania tego z Tobą.

Po drugie – zgłoś się na Policję. Oczywiście nie będzie tak, że wszystkie patrole rzucą się w poszukiwaniu Twojego roweru. Ale zgłosić zdecydowanie warto, ponieważ gdy policjanci rozbiją dziuplę rowerową, jest szansa, że odzyskasz swoją własność. Wybierz się na najbliższy komisariat i zabierz dowód zakupu roweru, numer ramy, zdjęcie, dane techniczne – czyli wszystko co może się przydać w późniejszym ustaleniu właściciela.

Po trzecie – nie licz na to, że Policja znajdzie Twój rower. Być może przypadkiem tak się stanie, ale warto samemu jeszcze trochę poszperać.

Po czwarte – wybierz się na pobliską giełdę samochodową czy rynek. Czyli najpopularniejsze miejsca, gdzie ktoś może stanąć i próbować opchnąć Twój rower. Oczywiście inteligentny złodziej sprzeda rower paserowi, który wywiezie go gdzieś dalej. Ale ja nie przeceniałbym rozumu takich szkodników, więc wcale nie jest wykluczone, że spotkasz swoją maszynę na giełdzie.

Po piąte – rozglądaj się na Allegro, OLX, Gratce, być może trafisz na swój rower. Jest też opcja, że złodziej rozebrał rower na części. Jeżeli miałeś w rowerze jakieś nietypowe, unikalne elementy, rozejrzyj się także za nimi.

Po szóste – nie jestem do tego przekonany, ale możesz puścić informację o skradzionym rowerze w internecie. Dobrze wiem, że jesteś cały/cała w nerwach, ta małpa złodziej ukradł Ci rower, zrobisz wszystko, żeby go odzyskać. Ale jakoś nie widzę tego, żeby teraz Twoi znajomi czy nieznajomi rozglądali się po ulicach za Twoim rowerem. Zwłaszcza jeśli był to zwyczajny i niewyróżniający się. Ale napisać o tym można, nic to nie kosztuje, a szczęśliwe trafy się zdarzają.

Jeżeli będziesz odpowiednio przygotowany do kradzieży, przynajmniej będziesz mógł wrzucić prawdziwe zdjęcie swojego roweru, podać numer ramy, cechy szczególne. Zobacz ogłoszenie o kradzieży poniżej. Takich Unibajków jeździ po Warszawie na pewno sporo. Jak ktoś chciałby wytypować złodzieja? Śledzić każdego kto jeździ na Flashu? Wybacz złośliwy ton, ale takie informowanie o kradzieży roweru, to trochę jak strzelanie kulą w płot i jedynie uspokajanie sumienia, że zrobiłeś wszystko, by go odzyskać.

Co zrobić gdy ukradli rower

Co mogę jeszcze zrobić? Tak naprawdę niewiele więcej. Jeżeli dotąd przypinałeś rower linką, kup porządnego U-Locka albo łańcuch, co najmniej klasy Kryptonite Evo 4. I nie daj się omamić mitem, że zabezpieczenie powinno kosztować 10% wartości roweru, bo do roweru za 300 złotych i tak nie ma sensu kupować linki za 30 zł. Mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać rower, gorąco w to wierzę.